Сертифікат EUR.1 виданий в Україні - це документ, що засвідчує українське походження товарів. Партія товарів, на яку видано сертифікат EUR.1 звільняється від сплати мита (або ж застосовується його зменшена ставка) під час її митного очищення за кордоном.
  На сьогодні, тобто в 2024 році, товари, на які видано сертифікат форми EUR.1 в Україні користуються пільгами в наступних країнах:
- країни Європейського Союзу: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція;
- країни ЄАВТ: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія;
- Великобританія, Ірландія;
- Північна Македонія, Чорногорія, Ізраїль, Грузія та Молдова.
Які переваги надає сертифікат EUR.1 українським експортерам?
  Завдяки зменшеному миту, українські товари стають більш дешевшими, а отже і більш конкурентноздатними за кордоном.
Оформлення сертифікату EUR.1. Що потрібно знати в 2024 році?
- сертифікат оформляється митницею безкоштовно;
- на кожну партію товару (транспортний засіб) видається окремий сертифікат;
- він оформляється під час митного оформлення експорту товарів, або після такого оформлення;
- спеціальний бланк сертифіката EUR.1 заповнюється англійською мовою;
- сертифікат видається в трьох примірниках: оригінал для іноземного контрагента, дублікат для експортера та копія залишається в архіві митниці;
- оформлення сертифікату на митниці відбувається на протязі 8 годин з часу надання необхідних документів та реєстрації заяви.
Який порядок оформлення сертифіката EUR.1?
  Митниці видають сертифікати про походження товару форми EUR.1 відповідно до наказу Мінфіну від 02 березня 2021 р. №139 "Про затвердження Порядку заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення (походження) товару EUR.1 або EUR-MED".
  Для того щоб на товар митниця видала сертифікат Євро-1 він повинен відповідати критеріям походження з України. Для різних товарів ці критерії різні.
  Документи для отримання сертифіката можуть заповнятися і подаватися на митницю, як експортером товару, так і за його дорученням митним брокером.
Для оформлення сертифікату EUR.1 експортер зобов'язаний надати наступні документи:
- декларацію виробника (постачальника) товарів;
- електронну копію сертифіката, заповнену, наприклад, з допомогою програмного забезпечення Diamond Bridge;
- зовнішньоекономічний договір (контракт);
- рахунок-фактуру на партію товару;
- сертифікат якості на партію товару;
- внутрішні договори та накладні на купівлю сировини для виробництва товару;
- митні декларації на імпорт сировини;
- інші документи на вимогу митниці.
  Сертифікат EUR.1 разом з декларацією та сканованими копіями документів підписується електронним підписом експортера чи митного брокера та надсилається до підрозділу митниці. Після оформлення він роздруковується на спеціальному бланку і завіряється митними органами та експортером.
  Експортер несе відповідальність за достовірність відомостей і документів, які подаються митниці. Він також зобов'язаний зберігати сертифікат та документи, які подавалися разом з ним протягом трьох років і пред'являти їх на вимогу митниці.
В яких випадках не обов'язково оформляти EUR.1?
  Угодою про вільну торгівлю між Україною та ЄС також передбачено в наданні преференцій зі сплати мита навіть без наявності сертифікату в таких випадках:
- підприємство експортує типові товари і отримало статус уповноваженого експортера, при цьому в рахунку на кожну партію товару зазначається запис "The exporter of the products covered by this document (customs authorization No ...(1)) UA/EU/P1/ua 89 declares that, except where otherwise clearly indicated, these products are of Ukrainian preferential origin" та номер авторизації;
- вартість партії товару, що експортується, становить на більш як 6000 євро;
- товари оподатковуються за нульовою ставкою мита в країні призначення.
  В будь-якому випадку питання отримання EUR.1 потрібно узгодити з вашим торгівельним партнером.